Trabzon’da Yerel Secimler Yaklaşırken
15/10/2018
murat
0 YORUM
PAYLAŞ

Trabzon’da Yerel Secimler Yaklaşırken


Şimdi yerel secimler yaklaşırken aday adayları çıkmaya başladı.Kimin faydalı olucagı yanısıra ben.bemim,benim partimin adyalrı olsunda kim olursa olsun sesleri çıkmaya başlıçak.

Trabzon Büyükşehirde mevcut başkan suskunluğunu devam ettirirken ileçelerde suskunluğunu koruyor.Mevcut iktidar partisi acısından.

Trabzon’da mevcut başkanın ve AKP’nin adaylarını bekliyor muhalefet partileri .Adaya göre aday çıkarıçakları tahmin ediliyor.

Mahalle muhatrlıklarında ise aday adayları şımdıden doğal olarak çalışmalarına başladı.

Bırazda şunu düşünelim mevcut yöneticilerin ne yaptıklarını ve verdikleri sözlerini yerine getirebildilermi?

Büyükşehir  olduğumuzda ne bekledik ne bulduk;beklediğimiz işsiz genler iş buluçak ,mütün mahallelere eşit hizmet gidecek,yerel yönetimle il yönetiminin uyumlu çalışmasını bunu örnekleyelim secemen ilçe belediye başkanından misalen evine su bağlançak onu istiyor başkanın cevabı bu yetki benim elimden alındı falan kişinin yanına git.Yanına gittiği adam da benim başkanım o değil Büyükşehir Belediye Başkanı veya TİSKİ müdürü arasın diyor.Yanı seçmenin isteğine cevap olamıyor.

İlçelerde su ve emlek ücretlerine gelen zamlara ne demeli,

Mahalli yol ve tahli yol ayrımıda var biri ilçe belediyeye ait diğeri büyükşekir belediyesine yanı uyuşmazlık var,

Ulaşımda aynı sıkıntı var yine misal vereyim ben Araklı Bahçeçik mahallesinde yaşıyorum benim mahalleme neden belediye servis vermiyor,ben vergimi veriyorum,büyükşehire oyumu veriyorum,Bahçeçik’i misal verdim bütün mahaller için geçerlidir.

Beldeler şimdiki mahalleler elinden araç ekipmanları, personeli  ve kurulu binaları elinden alındı şimdi yolu yapıaçak,suyu yapılacak,çöpü alınaçak başkalarından istiyorlar onlarda gelecek veda yapıçaklar.Birde sitem yiyorlar siz Belde idiniz neden yolunuzu suyunuzu bitirmediniz ,bitirseydiniz….

Birde mevcut yönetimle zıtsanız bu ayrı bir sorun bunu bir düşünün…

Daha güzel bir Trabzon için siyasi üstü düşünelim,biri kazanıçak ama Trabzon kaybetmesin….


YAZARIN DİĞER MAKALELERİ