Trabzon Araklı ilçesi Özgen Mahallesine Tapu kadostra nezaman gelecek
10/12/2018
murat
0 YORUM
PAYLAŞ

Trabzon Araklı ilçesi Özgen Mahallesine Tapu kadostra nezaman gelecek


 

Araklı Özgen Mahallesi Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi bölgesinde 50-60 yıl önce alınan yerın bir bölümü tapuda başkasının üzerinde gözüküyor.Parseli kivi tarlası olarak ben kullanıyorum ama tapu başkasının üzerine gözüküyor.Tapu sahıbı parselin bana ait olduğunu biliyor ama hısse verirsem farklı yerinde haksahıbı olduğunu iddia edersın diyor kendince haklı.

Ben ise harıta mühendisiyle görüşdüğümde bunun oluru bölgede tapu kadostra geçmesiyle düzele bileceğini söyledi.Bu mesele için Araklı Tapu Kadostra Müdürüyle çiktik izah ettiğimde olumlu karşıladı fakat ne oldusa sonra gittiğimde olumsuz cevap aldım.Bunun oluru o bölgede tapu kadostranın tekrar geçmesiyle olur dedi.

Bu bölgeye gelen zaten benim ettdığım ama tapuda farklı birinde gözüken parselin benim parsele ait olduğunu söyler.Tapuda sahıbı olan kişide sizin diyor.Tapu kadostranın bu bölgeye tekrar gelmesi gerekki bu çıkmazdan çıkalım.

Farklı bir örnekde farklı yerde yaşanıyor yeri eden başkası ama tapu alakasız adamın üzerine.

Bu kanayan yaranın bir an önce çözülmesi için Araklı Özgen Mahallesine Tapu Kadostranın tekrar gelip yanlışları düzeltmesi gerekir.


YAZARIN DİĞER MAKALELERİ