Melih Gökçek“Seni İnsan Yüzüne Çıkamaz Hale Getiriri’’
03/10/2018
murat
0 yorum
PAYLAŞ

Melih Gökçek“Seni İnsan Yüzüne Çıkamaz Hale Getiriri’’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek döneminde aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin, kendi döneminde aylık 15 milyon TL'ye çıktığını söylemişti. Bu iddiaya cevap veren Gökçek, ''Partime zarar vermeyeceğime inansam, seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm.'' dedi.

Tuna, ''Büyükşehir Belediyemizin gelirleri her geçen gün daha da artıyor. Özellikle hafriyat gelirlerini devraldıktan sonra gözle görünür bir artış söz konusu. Daha önce aylık 30 bin lira olan hafriyat gelirleri inşaat sezonunun yavaşladığı bir dönemde bile aylık 15 milyon liraya ulaştı.'' diye konuştu.

Melih Gökçek"Bugün Sn. Mustafa Tuna attığı bir twitte ve bir TV'de yaptığı konuşmada, aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin 15 milyon TL'ye ulaştığını yazarak resmen vatandaşın gözünde bizi hırsız ilan etmiş. Cevap vermezsem, bu suçlamayı kabul etmiş olacağım. Verdiğim cevabın bir nefsi müdafaa olduğunu parti yönetimimin anlayışla karşılayacağı ümidiyle, konuyu detaylı olarak anlatmak isterim.''

"Bu rakam Tuna'nın yalanıdır. Benim öğrendiğime göre Tuna zamanında dört aylık toplam hasılat tamı tamına 22 milyon 300 bin TL'dir. Yani ortalama aylık 5,5 milyondur. Şimdi... Bu hesapta Tuna'nı en büyük kurnazlığı hasılatı yazarken masrafı gizlemesidir."

Gökçek sonrasında belediyenin hafriyat işinde masraflarını anlatarak şöyle devam etti:

"Belediyenin topladığı 22 milyon TL, hafriyatın en yoğun olduğu aylardır. Önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında bu hasılatın 1/4'ünü bile toplamak zordur. Bir yıllık sürede toplanacak para taş çatlasa 35 milyonu (hadi mübalağa edelim 40 milyonu) ancak bulacaktır."

Melih Gökçek, devamında da "Mustafa Tuna'nın partimize verdiği zararların arkasında kim var?" sorusunu ortaya koyarak, yanıtını da sonraki paylaşımlarında kendi verdi.

Melih Gökçek'in Twitter'ları...