Kelkit’te Öğrenciler Fidan Dikdi
07/11/2018
murat
0 yorum
PAYLAŞ

Kelkit’te Öğrenciler Fidan Dikdi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde 19 bin 550 ilk ve ortaöğretim öğrencisi adına fidan dikimi gerçekleştirildi.

Orman Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Ağaçlandırma Protokolü” gereği 81 ilde kurulması hedeflenen “Birlikte Büyüyoruz Ormanları” Kelkit’te oluşturuldu.

Vali Vekili Ali Arıkan, Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Gümüşhane Orman İşletme Müdürü Tuncay Dinç, siyasi ve mülki erkan ile öğrencilerin katıldığı törende çam fidanları toprakla buluşturuldu.

Orman İşletme Müdürü Tuncay Dinç, “Daha yeşil bir Türkiye için Kelkit ilçesinde 5 bin 222 ve Gümüşhane ilinde öğrenim gören 19 bin 550 ilk ve ortaöğretim öğrencisi adına bugün burada fidanları toprakla buluşturduk. Bugün toprakla buluşturduğumuz fidanlarımız öğrencilerimiz eğitim ve öğrenimini tamamlayıp ülke ve millet için güzel ve hayırlı görevler yaparken fidanlar da onlarla büyüyerek ömür boyunca burada yeşerecek. Bugün burada Birlikte Büyüyoruz Ormanları kuruluşuna katılan ve emeği geçen herkes teşekkür ediyor, çalışmaların vatana millete hayırlı olmasını diliyorum” dedi.