Abdullah Avcı'nın karşılaşma sonrası açıklamaları
25/12/2022
murat
0 yorum
PAYLAŞ

Abdullah Avcı'nın karşılaşma sonrası açıklamaları

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında sahasında Fenerbahçe'yi 2-0 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, "Oyunu daha erken koparmamız lazımdı" dedi.

Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Fenerbahçe'nin güçlü ve güçsüz taraftarlarını bildiklerini ve bunun üzerine çalıştıklarını belirterek, "Ligimizin lideri; kadro derinliÄŸi çok fazla olan, oyuncu kalitesi yüksek, planları olan ama net güçlü tarafını güçlü ve güçsüz tarafını da bildiÄŸimiz bir takımdı. Santra baÅŸlangıçları ile ilgili bile planları var. Ä°yi bir takıma karşı iyi bir galibiyet aldık." diye konuÅŸtu.

Kontrolün tamamen ellerinde olduÄŸunu vurgulayan Avcı, "Rakibin 10 kiÅŸi kalması ile oyunu domine ettik. Alternatifli bir takıma karşı çok iyi bir galibiyet aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu oyunu geliÅŸtirerek devam etmek istiyoruz. Oyunu daha erken koparmamız lazımdı." ifadelerini kullandı.

"Bizim transfere ihtiyacımız yok, Trabzonspor taraftarına ihtiyacımız var"

Avcı, karşılaÅŸma boyunca takımlarına destek olan taraftarlara da teÅŸekkür ederek, ÅŸunları söyledi:

"Lige verilen arada 22 maçlık analizi yaptık. 'Kasım ayı itibarıyla bekleyin' diye mesaj verdim. Oyun, oyuncunun performansını arttırmak istediÄŸimizin mesajını vermiÅŸtim. Önemli galibiyet aldık. Oyuncularım doÄŸru cevaplar verdi. Umarım karşılığını alırız. 25 ay oldu buraya geleli.Yazdan beri takım üzerinde kara bulutlar var. Bizim transfere ihtiyacımız yok, Trabzonspor taraftarına ihtiyacımız var. Geçen sene birlikte yaptık. Sevgiyi, desteklerini esirgemesinler. BaÅŸardık, baÅŸaracağımız 3 kupa daha var elimizde. Bunları sonuna kadar kovalamaya çalışacağız. Bir maç kazandık, baÅŸka bir ÅŸey kazanmadık. Kazanma alışkanlığına devam etmemiz lazım. Üst üste maçlar kazanmamız lazım. Oyunculara, taraftarlara teÅŸekkür ediyorum."